به سامانه آموزشی رولیکا خوش آمدید ... در صورتی که مدرس یا مربی هستید اولین پکیج آموزشی خود را در رولیکا ایجاد نمایئد.

راه‌اندازی کسب و کار آنلاین در ۴ مرحله

آموزش جامع راه‌اندازی کسب و کار آنلاین در ۴ مرحله

به فکر راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین هستید؟ ایده مناسبی دارید اما از مراحل پیاده‌سازی آن اطلاع ندارید؟ با ما همراه باشید.

از سال ۱۹۹۵ که آمازون اولین فروش آنلاین کتاب را انجام داد زمان زیادی می‌گذرد. این کار در زمینه‌های مختلفی انجام شده و هر کدام موفقیت‌های بزرگی هم کسب کرده‌اند. چند نمونه از این کسب و کارهای موفق عبارتند از:

– مدل نرم‌افزار به عنوان یک سرویس (Software as a service یا اجاره نرم‌افزار) مثل سرویس اجاره کتاب آنلاین به نام QuickBooksOnline

– خرده فروشی آنلاین لباس مثل Betabrand.com

– اشتراک‌های بسته‌ای مثل Blue Apron که بسته‌های آماده آشپزی می‌فروشد، یا Dollar Shave Club که بسته‌های کامل تجهیزات نظافت شخصی می‌فروشد.

– مشاوره آنلاین و سرویس‌های استخدام مثل Fiverr و Upwork

– پلتفرم‌های تجارت الکترونیک مثل eBay و Amazon

– کسب و کارهای واسطه فروش مثل فروشگاه‌های آنلاین دارو

– فروشگاه هنرهای دستی مثل Etsy

– سرویس‌های اجاره مسکن مثل Airbnb

قدم اول: پلتفرم شروع کارتان را انتخاب کنید

شما می‌توانید کارتان را در یکی از این سه پلتفرم شروع کنید. پلتفرم شخص ثالث، بازار تجارت الکترونیک، ایجاد وبسایت تجارت الکترونیک خودتان. ایجاد وبسایت خصوصی خودتان، به نسبت دو روش دیگر روش مستقیمی برای شروع کسب و کارتان است. کسب و کارهای آنلاینی مثل Etsy، eBay و Amazon یا Airbnb از همین روش استفاده می‌کنند.

وقتی شما وبسایت تجارت الکترونیک خودتان را راه‌اندازی می‌کنید، محصولات یا خدماتتان را بدون واسطه به مشتری ارائه می‌کنید.

راه‌اندازی وبسایت

با راه‌اندازی وبسایت، خودتان کنترل همه چیز را در دست بگیرید. بهترین بخش استفاده از پلتفرم شخصی، میزان کنترلی است که روی کار خود دارید. می‌توانید هر بخشی را شخصی‌سازی کنید. از امکانات ارائه شده در وبسایت گرفته تا طراحی ظاهری آن. اما این نکته را فراموش نکنید: امکان دارد که این میزان از انعطاف‌پذیری و توانایی شخصی‌سازی، شروع کار را برای شما سخت کند.

همیشه تمرکز روی تجربه کاربری (UX) را در اولیت قرار دهید. در راه‌اندازی کسب و کار آنلاین بیشترین توجه را روی ارائه بهترین تجربه کاربری ممکن قرار دهید. انتخاب طراحی مناسب برای وبسایت بسیار مهم است. این موضوع در مورد طراحی نرم‌افزار فروشگاه اینترنتی هم صدق می‌کند. نرم‌افزار مورد نظر، در کنار طراحی مناسب، باید امکانات لازم برای کسب و کار شما را داشته باشد.

فکر می‌کنید که باید همه چیز را خودتان از پایه طراحی کنید؟ تصمیم‌گیری در مورد این موضوع به کسب و کار مورد نظر شما بستگی دارد. می‌توانید خودتان همه چیز وبسایت را از پایه طراحی کنید یا از یک طراح وبسایت بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. اما در مواردی پلتفرم‌های فروشگاه آنلاین می‌توانند برای شروع کافی باشند. با انتخاب پلتفرم مناسب، شروع کار برای شما ساده‌تر و کم هزینه‌ترمی‌شود. فقط نیاز است که یک صفحه جدید ایجاد کنید و محصولاتتان را به آن اضافه کنید. پس از شروع کار با این روش می‌توانید به مرور وبسایت شخصی خودتان را راه‌اندازی کنید.

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *

توسط
تومان